Pomysł na Kobietę!

Każdy lubi dostawać prezenty i lubi czuć się doceniony przez drugą osobę. Dostajemy miłe słowo, prezenty na urodziny, imieniny oraz z  okazji świąt. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.

W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. W Polsce Dzień Kobiet był najbardziej popularny w latach 70-tych w okresie PRL-u. Na początku dużym powodzeniem cieszyły się goździki, a później tulipany. Słynnymi prezentami tamtego okresu były rajstopy, ręczniki, ścierki, mydła i kawa.

W chwili obecnej kobiety zostają obdarowywane głównie kwiatami lub słodyczami. Jednak dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości na obdarowanie bliskiej osoby czymś wyjątkowym.  W rozmowie z płcią piękną udało mi się ustalić jakie są gesty, prezenty, które z nich sprawią największą radość. Oczywiście należy pamiętać, że już niedługo obchodzony będzie Dzień Mężczyzny więc Panie będą mogły się odwdzięczyć. Dzień Mężczyzny nieoficjalnie w Polsce obchodzony jest 10-ego marca. Może ktoś nie obchodzić jednego lub drugiego święta i stwierdza, że jest to bez sensu, gdyż o drugiej osobie należy pamiętać częściej. Może i tak, ale gdyby nie takie święta i przypomnienie o nim w szkole, na ulicy, w pracy, sklepie lub facebooku, czy pamiętalibyśmy żeby kupić jakiś drobiazg, odezwać się do koleżanki, kolegi, drugiej osoby i sprawić komuś chociaż małą przyjemność? Myślę, że takie dni z pozoru oklepane mogą nam dać szansę na zatrzymanie się w ferworze dnia codziennego.

Wracając do tematu Dnia Kobiet oto jak spędzają lub chciałyby spędzić zapytane o to kobiety. 

W zapracowaniu i codziennych obowiązkach myślę, że kobiety często zapominają o tym, że są piękne i wyjątkowe. Skupiamy się na czynnościach domowych, na dzieciach, na byciu strażniczką ogniska domowego nie myśląc przy tym o sobie, a jedynie o innych, o swojej rodzinie. Myślę tylko o tym, że muszę zrobić obiad, pranie, prasowanie, że muszę synka odebrać z przedszkola. Marzy mi się kosmetyczka. Może jakaś metamorfoza? Seksowna sesja zdjęciowa? Chwila dla siebie… – pisze Natalia.

Nawet mały gest cieszy. Mi by wystarczyła kawa do łózka, gdyż  zawsze sama robię. To jak się czujemy zależy od naszych partnerów i od osób bliskich. To działa w obie strony. – pisze Justyna.

Marzeniem Anety jest to, żeby chociaż raz w życiu kurier przyniósł jej bukiet pięknych czerwonych róż. Przynajmniej mogłaby poczuć się 100% kobietą na której komuś zależy i o której ktoś myśli.

Dla mnie Dzień Kobiet kojarzy się z obdarowywaniem Kobiet “dużych” i “małych” KWIATAMI – głównie tulipanami i hiacyntami. Bo od kiedy pamiętam, tak robił mój Tata i uczył tego mojego Brata. Dzień Kobiet dla mnie to taki początek WIOSNY. Miło dostać prezent, ale w tym dniu jakim jest Dzień Kobiet dla mnie kwiatki to takie “złoto”. Także dnia 8 marca przyjmuję każde ilości kwiatków. – pisze Gosia.

Beata 8 marca obchodzi potrójne święto. Tego dnia ma urodziny, imieniny i obchodzi również Dzień Kobiet. Zawsze ten dzień jest dla mnie wyjątkowy, ale w tym roku kończę 30 lat wiec tym bardziej będzie wesoło. Pomimo tego, że nie brakuje tego dnia tortu, kwiatów i prezentów, najważniejsze dla mnie jest być tego dnia z najbliższymi. – pisze Beata.

Karolina pisze że, miło byłoby spędzić ten dzień w SPA albo salonie piękności i po prostu sie zrelaksować. Ewentualnie pyszna kolacja z narzeczonym i wspólnie spędzony wieczór. Standardowo musi być też kwiatek.

Czy to Dzień Kobiet czy też nie warto doceniać i okazywać szacunek oraz wdzięczność drugiej osobie. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet mały gest wobec drugiej osoby, może ją bardzo pozytywnie podbudować, zmotywować do działania i poprawić humor na długi czas.

Karolina

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments