Pomogli mężczyźnie narażonemu na wychłodzenie

Dzielnicowy oraz pracownik socjalny uratowali 47 letniego mężczyznę, który mieszkał w domu bez ogrzewania i szyb w oknach. Mężczyźnie groziło wychłodzenie.

Wczoraj około godziny 14:00  podczas pełnionej służby dzielnicowy Komisariatu Policji w Chorzelach otrzymał informację od pracownika socjalnego, że 47 letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Chorzele potrzebuje pomocy.  Funkcjonariusz  wspólnie z pracownikiem socjalnym natychmiast pojechali pod wskazany adres. Wewnątrz domu zastali  47 letniego  mężczyznę, który był  w bardzo złym stanie fizycznym. W pomieszczeniu w którym się znajdował   nie było ogrzewania, a w oknach nie było szyb. Jak ustalił funkcjonariusz 47 letni mężczyzna mieszkał sam, a warunki w jakich się znalazł zagrażały jego życiu i zdrowiu.  Ze względu na skrajne wychłodzenie i pogarszający się stan zdrowia funkcjonariusz  wezwał karetkę pogotowia, która zabrała wyziębionego mężczyznę do szpitala.

Przypominamy czasami jeden telefon wystarczy by komuś pomóc

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu i zdrowi nie tylko osobom bezdomnym , ale i samotnie mieszkającym, starszym czy będącym  pod wpływem alkoholu. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

KPP Przasnysz

Ewa Śniadowska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments