Pomimo silnego wiatru noc w powiecie przasnyskim spokojna

Mimo groźnego wiatru, który zapowiadali synoptycy, noc w powiecie przasnyskim okazała się być w miarę spokojna. Strażacy byli wezwani do usunięcia pięciu połamanych drzew.

 

W dniu wczorajszym mieszkańcy Przasnysza, podobnie jak całej Polski otrzymali wiadomości ostrzegające o zbliżającym się silnym wietrze, możliwych przerwach w dostawie prądu i utrudnieniach na drogach.

– Wiało strasznie. Mieszkam w bloku na wyższym piętrze. Po oknach dudnił wiatr, a potem jakby ściana deszczu. Momentami miałam wrażenie, że wypadną nam szyby z okien – opowiada mieszkanka Przasnysza.

Mimo bardzo złej aury pogodowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu nie odnotowała wielu zgłoszeń.

 

Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy KP PSP w Przasnyszu interwencje zaczęły się około godziny 6 rano. Strażacy zostali wezwani do usunięcia dwóch połamanych drzew w miejscowości Nowe Czernice, dwóch drzew w Czernicach Borowych oraz jednego drzewa w Bugzach Płoskich, w gminie Chorzele.

– Mimo, że wiatr był spory, nie mieliśmy wielu interwencji. Okazuje się, że noc była spokojna. To, co miało się połamać, zdarzyło się już wcześniej – dodaje Kuligowski.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments