„Polska i Litwa – splot historii i kultury” – młodzież z gminy Krasne odwiedziła Litwę

W dniach od 26 do 30 czerwca młodzież z gminy Krasne uczestniczyła w polsko – litewskiej wymianie pod hasłem bowiem „Polska i Litwa – splot historii i kultury”.

 

– Wyjazd miał na celu dzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami, zgłębianiem wspólnych dla naszych krajów aspektów kulturowych i historycznych. Grupa miała także okazję do zintegrowania się z litewską młodzieżą, wspólnie działając na rzecz otwartości, lepszego rozumienia siebie nawzajem a także rozwoju społecznego – informuje Renata Żmijewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem.

Przez 5 dni grupy z obu krajów wspólnie uczestniczyły w całym szeregu zajęć i warsztatów.

– Za nimi miedzy innymi: zajęcia z makramy, introligatorstwa, tworzenia własnych świec i tradycyjnej przestrzennej formy sztuki litewskiej – sodai. Młodzież odwiedziła także Wilno i spędziła trochę czasu nad Niemnem – dodaje dyrektor.

 

Jak informuje biblioteka, był to czas przepełniony śpiewem, uśmiechem, wzruszeniami i wieloma innymi pięknymi chwilami, ale przede wszystkim umacnianiem wspólnych relacji.

– To był niesamowity czas, jestem ogromnie dumna z naszej młodzieży, która tak godnie reprezentowała Gminę Krasne na tej wymianie. Za nami mnóstwo pięknych doświadczeń i wizja dalszej współpracy – podsumowuje Renata Żmijewska.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments