Polregio uruchamia dodatkową parę pociągów relacji Olsztyn – Chorzele. Na weekend

Na początku roku samorząd regionalny województwa warmińsko – mazurskiego ograniczył rozkład jazdy pociągów regionalnych dotyczący dni wolnych. Teraz część niedawnych zmian zostaje cofnięta, a dodatkowo oferta rozszerza się na odcinkach włączonych do siatki połączeń w grudniu zeszłego roku, w tym na trasie Olsztyn – Chorzele.

 

Samorząd regionalny ograniczenia tłumaczył możliwościami finansowymi i równoległym uruchomieniem przewozów na odcinkach Szczytno – Wielbark – Chorzele (linia nr 35) i Olsztyn – Braniewo (linia nr 221).

Teraz, jak podaje branżowy portal rynek-kolejowy.pl, część niedawnych zmian została cofnięta, a dodatkowo oferta jest rozszerzona na odcinkach włączonych do siatki połączeń w grudniu zeszłego roku.

– Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, tj. od 9 czerwca, następuje zwiększenie liczby połączeń kolejowych w weekendy – potwierdziło Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– W weekendy uruchamiana ma być m.in. jedna dodatkowa para pociągów relacji Olsztyn – Chorzele. W rozkładzie pojawią się poza tym kursy Olsztyn – Braniewo, Braniewo – Olsztyn – Chorzele i Chorzele – Olsztyn. Tym samym do Braniewa pojedzie w sumie jedna dodatkowa para kursów, a na odcinku do przesiadkowej stacji Chorzele (skomunikowanie w kierunku Ostrołęki) pojawią się dwie nowe pary połączeń sobotnio-niedzielnych – informuje rynek -kolejowy.pl.

– Podjęliśmy decyzję o uzupełnieniu weekendowych połączeń w powyższych relacjach, mając na uwadze potrzeby mieszkańców – stwierdzają służby prasowe samorządu.

 

ren

Źródło rynek-kolejowy.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lokals
Lokals
1 miesiąc temu

Chyba parowozów 😂

Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

A kiedy połączenie Przasnysz Chorzele???

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Konowal

Po co jeździć na takie za..upie jak Przasnysz ?

I gdzie te obiecanki?
I gdzie te obiecanki?
1 miesiąc temu

Chorzele dzięki Szczepankowskim mają pociągi a tu ludzie głosowali na tego senatora, co obiecywał nie wiadomo co i g……o mamy