Poloneza czas zacząć! Studniówka Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

19 stycznia w gościńcu Iwa na studniówkowym balu bawili się tegoroczni maturzyści trzech klas Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. To pierwsza z przedmaturalnych imprez tej szkoły. Uczniowie technikum informatycznego, samochodowego i ekonomicznego przed odtańczeniem poloneza, upamiętnili minutą ciszy zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Studniówki ZSP słyną z wymagającego choreograficznie pierwszego tańca, który w tym roku był przygotowany pod kierunkiem Jarosława Dawidziuka. Tradycją tej szkoły jest również to, że w pierwszej parze poloneza tańczy dyrektor Andrzej Brocki.

– Pamiętam jak 4 lata temu przyszliście do naszego Zespołu Szkół zagubieni, nie wiedzący co Was czeka. Dziś stoicie przed drogą do matury i w dorosłe życie. Mam nadzieję, że będzie dobrze wspominali 4 lata ciężkiej pracy. Dziś będziemy szaleć do białego rana, ale w maju nadejdzie czas na rachunek sumienia. Pamiętajcie także ważną rzecz – dowody osobiste otrzymaliście już nieco wcześniej i uważaliście, że są one przepustką w dorosłe życie, ale to nie prawda. Przepustką w dorosłość jest świadectwo maturalne i życzę Wam abyście tę maturę zdali i poszli na wymarzone studnia. Tymczasem bal studniówkowy klas TE, TI i TS w roku 2019 uważam za otwarty. Poloneza czas zacząć! – powiedział dyrektor Andrzej Brocki.

Po polonezie przyszli maturzyści wręczyli bukiety kwiatów dyrekcji oraz wychowawcom, dziękowali za wkład włożony w ich edukację oraz przepraszali, że nie zawsze byli uczniami pokornymi. Ciepłe słowa popłynęły także w kierunków rodziców, którzy przez szkolne lata wspierali młodych ludzi radą, opieką i miłością. Potem nadszedł czas na tańce w rytmach starych oraz nowych muzycznych hitów. Mamy nadzieję, że z równą radością maturzyści przystąpią do czekającego ich w maju egzaminu oraz, że okaże się on równie udany jak studniówkowa zabawa.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments