Półmetek szkolenia nowych ochotników na terytorialsów [FOTO]

5 listopada ponad 100 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach terytorialnej służby wojskowej, którą oferują Wojska Obrony Terytorialnej. Ochotnicy po złożeniu przysięgi zasilą szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Mimo, trudnej sytuacji na granicy, a co za tym idzie alertu gotowości do natychmiastowego stawiennictwa, szkolenia nowych ochotników w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przebiegają zgodnie z założonym wcześniej planem szkoleniowym.

Kandydaci na żołnierzy obrony terytorialnej, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z służbą wojskową w ciągu 16 dni uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła, zasad bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią, taktyki, topografii oraz podstaw ratownictwa medycznego niezbędnego na współczesnym polu walki. W najbliższy czwartek 18 listopada tuż przed złożeniem przysięgi wojskowej podejdą do egzaminu podsumowującego szkolenie tzw. pętli taktycznej, która zweryfikuje zdobyte umiejętności i będzie przepustką do dalszej drogi w WOT.

 

20 listopada na terenie koszar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej o godz. 11.00uczestniczy szkolenia podstawowego złożą przysięgę wojskową i tym samym powiększą szeregi mazowieckich terytorialsów. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19 przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Tradycyjnie będzie transmitowana na kanale WOT na YouTube.

 

Wzrasta zainteresowanie służbą wojskową w WOT

Trudna sytuacja na granicy wschodniej spowodowała znaczący wzrost zainteresowania służbą wojskową. Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągła, ochotnicy mogą przez cały czas zgłaszać się do swoich macierzystych WKU, by zasilić szeregi WOT.  Możliwy jest też bezpośredni kontakt z rekruterem 5 MBOT, który udzieli wsparcia w procesie rekrutacyjnym (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl).

 

05.11.2021 CIECHANOW
WCIELENIE NOWYCH REKRUTOW W SZERGI 5 MBOT
FOT.BARTEK SYTA

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments