
Policyjny pościg za nietrzeźwym obywatelem Korei
Wieczorem, na al. Marszałkowskiej w Mławie, patrol ruchu drogowego zauważył kierującego audi, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się.
– Na widok patrolu kierowca audi przyspieszył i ruszył do ucieczki. Został zatrzymany chwilę później. Audi kierował 44-letni obywatel Korei. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W rozmowie z patrolem oświadczył, że pił alkohol z kolegami, a potem wybrał się na przejażdżkę po mieście – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.
Przejażdżka zakończyła się osadzeniem w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Obywatelowi Korei grozi wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

