Policyjny pościg za kierowcą, który nie miał prawa jazdy. W aucie przewoził dwoje nastolatków

Patrol ruchu drogowego w sobotę po północy, zauważył jadące z dużą prędkością bmw. Kierowca na widok interweniujących policjantów przyspieszył próbując uciec przed kontrolą.

 

– Policjanci wydali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ten je zlekceważył i przyspieszył. Patrol ruszył w pościg za piratem drogowym. Podczas ucieczki, kierowca bmw dopuścił się licznych wykroczeń – poza przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, nie zastosował się do znaku STOP. Ponadto, jak się okazało, przewoził dwoje nastoletnich pasażerów. Nie miał też uprawnień do kierowania – informuje Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 

Po krótkim pościgu, został zatrzymany i obezwładniony. Samochód został odholowany na policyjny parking.

– Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Był trzeźwy. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zaryzykował ucieczkę, ponieważ wiedział, że dopuścił się wykroczenia drogowego. Młody kierowca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji – podaje KPP.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments