Policyjny pościg za 24-letnim motocyklistą. Policja: wyprzedzał na skrzyżowaniu, zmuszał pojazdy do zjeżdżania do krawędzi jezdni

24-latek kierujący motocyklem zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się. Zaczął uciekać. Nie miał uprawnień do kierowania, zaś na motocykl wsiadł pomimo, że w organizmie miał ponad promil alkoholu.

 

– Wczoraj, około godz. 19.30, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy podczas służby w miejscowości Sońsk zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej, ale ten zaczął uciekać i wyprzedzać inne pojazdy w miejscach niedozwolonych – informuje kom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

 

Młody mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu, wyjeżdżał na łukach drogi na przeciwległy pas ruchu zmuszając pojazdy do zjeżdżania do krawędzi jezdni.

– W miejscowości Komory Błotne stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił go. Potem podniósł motocykl i próbował dalej uciekać. Wówczas został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca Ciechanowa wykazało, że miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Dodatkowo motocykl nie był dopuszczony do ruchu pojazdów – czytamy.

Teraz 24-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

W Przasnyszu w czarnym dresie jakiś pajac sobie rajdy po mieście urządza z Siemiatycz

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

No po Zakociu jak jestem to nie jeżdżą