Policjantka z przasnyskiej drogówki zatrzymała pijaną kierującą

Policjantka przasnyskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymała kobietę, która kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. 41-latka w organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Wczoraj po godzinie 21 policjantka, która na co dzień pełni służbę w przasnyskiej drogówce, jadąc z Przasnysza w kierunku miejscowości Karwacz, zauważyła pojazd marki Renault Laguna, którego sposób jazdy wskazywał, że osoba siedząca za kierownicą może być pod wpływem alkoholu.

– Funkcjonariuszka widząc to postanowiła zatrzymać samochód. Po chwili zatrzymała niebezpiecznie jadące auto i uniemożliwiła jego dalszą jazdę. O wszystkim poinformowała dyżurnego przasnyskiej komendy Policji, który na miejsce wysłał patrol. Policjanci potwierdzili przypuszczenia swojej koleżanki. Badanie stanu trzeźwości 41-letniej kierującej renaultem wykazało, że w organizmie ma ponad 2,5 promila alkoholu – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Kierującej zatrzymano prawo jazdy, a jej pojazd trafił na policyjny parking. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 41-letnia przasnyszanka odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments