Policjant z Przasnysza oraz funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji

Policjant z Przasnysza oraz funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego 25-latka, który w Szymankach spowodował kolizję. Jak się ponadto okazało, 25-latek był poszukiwany do odbycia kary aresztu, za dokonane wcześniej kradzieże.

Policjant z Przasnysza i maratończyk ze Straży Granicznej w drodze na służbę…

Dwaj funkcjonariusze – policjant z Przasnysza oraz strażnik graniczny z oddziału w Olsztynie – w minioną sobotę jednym czasie znajdowali się w tym samym miejscu – na trasie z Szymanek do Wielbarka. Obaj około południa, własnymi samochodami, jechali na służby do swoich jednostek. W pewnym momencie na ich drodze pojawił się jadący z przeciwka Nissan Sunny, który wyglądał tak, jakby jego kierowca nie mógł zapanować na kierownicą. Nagle nissan zjechał ze swojego pasa ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Widzący to funkcjonariusze wysiedli ze swoich aut, aby udzielić pomocy poszkodowanym i podbiegli do nissana. I w tym momencie akcja nabrała rozpędu. Z rozbitego auta od strony kierowcy wybiegł młody mężczyzna i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. W samochodzie został drugi człowiek – pasażer. Za uciekającym kierowcą pobiegł funkcjonariusz Straży Granicznej, zaś przy kierowcy pozostał przasnyski policjant. Kierowca nissana nie miał świadomości, że goni go doświadczony strażnik graniczny, a jednocześnie aktywny maratończyk.

Gdy 25-latek został zatrzymany, na jaw wyszedł powód jego desperackiej ucieczki. Od mężczyzny był wyczuwalny silny zapach alkoholu. Wezwani na miejsce szczycieńscy policjanci doprowadzili do pobrania od mężczyzny krwi do badań za zawartość alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, 25-latek był doskonale znany policjantowi z Przasnysza, który kilka lat temu pracował na terenie powiatu szczycieńskiego. Po potwierdzeniu jego danych w systemie informatyczny, wyszło na jw także to, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, za dokonane wcześniej przestępstwo kradzieży narzędzi z budynku gospodarczego.

Za to przestępstwo został osadzony w areszcie, gdzie od soboty odbywa już roczną karę pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

KWP Olsztyn

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments