Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy będąc poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Widząc, że kierujący motorowerem ma problem z utrzymaniem równowagi zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę.

 

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia na terenie gminy Sońsk. Policjant z ciechanowskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę poruszającego się motorowerem, który wyjeżdżał z terenu sklepu i miał problem z utrzymaniem równowagi. Wzbudziło to podejrzenie policjanta, że kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowy bez wahania podjął działania. Zatrzymał kierującego motorowerem i udaremnił mu dalszą jazdę.

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pomogli koledze i sprawdzili stan trzeźwości 58-letniego kierowcy.

– Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje mł.asp. Aneta Janowska.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments