Policjant KPP Przasnysz spotkał się z młodzieżą. Rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa, konsekwencjach zachowań i zawodzie policjanta

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu. Przypomniał młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, odpowiedzialności nieletnich, a także konsekwencjach wynikających z zażywania alkoholu i narkotyków. Policjant podczas spotkania opowiedział o swoim zawodzie, zachęcając młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

 

Podczas spotkania z uczniami z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu, kom. Paweł Rykowski udzielił rad, jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem.

– W trakcie wykładu policjant wyjaśnili młodzieży kim jest osoba nieletnia, omówił czym jest pojęcie demoralizacji i jakie są jego przejawy, a także co to takiego jest czyn zabroniony i jakie konsekwencje grożą nieletnim za jego popełnienie. Tematem spotkania był również alkohol i narkotyki, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka. Przypominano słuchaczom jakie spustoszenie w organizmie powodują  różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia ale również konsekwencjami prawnymi – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka.

Podczas spotkania funkcjonariusz, umożliwił młodzieży poznanie specyfiki służby w Policji.

– Mundurowy opowiedział o tym, jak na co dzień wygląda jego praca, dzieląc się ze słuchaczami doświadczeniami zawodowymi. Uczniowie dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Funkcjonariusz przekazał informację, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego – dodaje.

Uczniowie mieli dużo pytań. Dzięki nim mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
4 miesięcy temu

Następnym razem w szkole zawita ksiądz. Jak nie pałka to kropidłem.