Policjant Dariusz Popiołek wicemistrzem Europy w Armwrestlingu

Policjant makowskiej komendy Dariusz Popiołek stanął na podium podczas Mistrzostw Europy w  Armwrestlingu w Rumi. W kategorii Masters +105 kg na prawą rękę zajął drugie miejsce.

Mistrzostwa Europy odbywały się w Rumi w dniach 28 – 29.05.2022. Najlepsi zawodnicy z Europy rywalizowali o prymat w zawodach rangi mistrzowskiej. W Rumi rywalizowały kobiety i mężczyźni, juniorzy, seniorzy, mastersi oraz osoby niepełnosprawne.

Policjant makowskiej komendy Dariusz Popiołek został wicemistrzem Europy w  Armwrestlingu. W kategorii Masters +105 kg silniejszy był jedynie Azar Mahharamov z Azerbejdżanu.

– Na co dzień asp. szt. Dariusz Popiołek jest funkcjonariuszem w Komedzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Znakomicie jednak łączy służbę w policji ze swoją pasją i zamiłowaniem do sportu, w którym odnosi sukcesy. Od zawsze interesował go sport, a szczególnie kulturystyka. Od 3 lat intensywnie trenuje armwrestling. Należy do Klubu Family Team Wyszków – informuje KPP Maków Mazowiecki.

Armwrestling (siłowanie na ręce) to sport walki. Walki trwają od kilku sekund do nawet kilkudziesięciu minut. O zwycięstwie decydują: technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika. Walki odbywają się na stojąco (z wyjątkiem niektórych kategorii osób niepełnosprawnych) przy specjalnym stole przymocowanym do podłoża.