Policjanci zatrzymali 45-latkę podejrzaną o udział w oszustwie „na policjanta”

Policja zatrzymała 45-letnią mieszkankę Warszawy podejrzaną o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.

 

W środę  (15.12.2021 r.) ciechanowscy policjanci zatrzymali 45-letnią mieszkankę Warszawy, podejrzaną o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło 27 października w Ciechanowie. Oszuści wyłudzili wówczas 8 tys złotych od 71 – letniego mężczyzny.

– Oszuści dzwonią do swojej ofiary dwa razy. Pierwszy podaje się za pracownika Poczty Polskiej, który informuje o przesyłce i prosi o szereg danych osobowych. Potem dzwoni drugi oszust, który przedstawia się jako funkcjonariusz Policji. Pyta, czy dzwonił ktoś z Poczty i udając zatroskanego, poucza rozmówcę, że przez tak nierozważne podanie swoich danych, jego oszczędności są zagrożone – informuje kom. Jolanta Bym.

 

Wówczas policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 67 – letniego mężczyznę i 49 – letnią kobietę. Mieszkańcy Warszawy przyjechali na ul. Smorawińskiego, żeby odebrać zostawione przy koszu na śmieci pieniądze w kwocie 8 tysięcy złotych. Wobec dwójki zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dalsze ustalenia prowadzone w powyższej sprawie doprowadziły śledczych do 45 – letniej mieszkanki Warszawy, która również uczestniczyła w procederze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu oszustwa.

Decyzją sądu 45 – latka trafiła na 3 miesiące do aresztu. Zgodnie z Kodeksem karnym oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moga
moga
2 lat temu

powinno być od 8 lat