Policjanci zaopiekowali się 4-latką, która błąkała się po ulicach Mławy

W niedzielę rano mławscy policjanci zaopiekowali się 4-letnią dziewczynką, która błąkała się samotnie po mieście. Dziecko zauważyli przypadkowi świadkowie i zaalarmowali patrol. Dziewczynka nie potrafiła wskazać gdzie mieszka, nie wiadomo było także jak się nazywa.

 

Do zdarzenia doszło w Mławie, dziewczynka spacerowała sama, bez opieki po chodniku, w pobliżu jednego z marketów. Nie miała żadnych obrażeń, była jedynie bardzo spragniona.

– Policjanci dali dziecku wodę do picia. Dziewczynka pokazała na paluszkach ile ma lat, poza tym nic więcej nie udało się dowiedzieć od małej spacerowiczki. Policjanci, w rozmowie z mieszkańcami pobliskich osiedli, ustalili gdzie mieszka 4-latka – informuje KPP Mława.

Jak się okazało, mała wędrowniczka, podczas gdy jej mama i starsza siostra spały, wyszła sama z niezamkniętego mieszkania na ulicę. Dzięki reakcji przypadkowych osób oraz interwencji Policji, dziewczynka bezpiecznie wróciła do domu. Zadowolone z wyjątkowej przygody dziecko, policjanci przekazali matce. Kobieta była trzeźwa. Jak stwierdziła w rozmowie z policjantami, jej starsza córka, po wyprowadzeniu wcześnie rano psa na spacer, nie zamknęła drzwi na klucz – to wystarczyło 4-latce, by wyjść na pierwszą samodzielną pieszą wycieczkę. Taki spacer mógł zakończyć się tragedią. Sytuację wyjaśnia mławska Policja.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments