Policjanci sprawdzili trzeźwość 27 – latka. Gdy okazało się, że jest pijany…wsiadł do samochodu i odjechał.

Do nietypowego zdarzenia doszło na komendzie w Pułtusku. Mimo wyniku wskazującego na obecność alkoholu w organizmie, przebadany mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji policjanta pijany 27 – latek został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do oficera dyżurnego pułtuskiej komendy podszedł interesant. 27 – letni mężczyzna chciał rozmawiać z przełożonym policjantów w sprawie przeprowadzonej kilka godzin wcześniej interwencji. Dyżurny wyczuł od pułtuszczanina alkohol i sprawdził swoje przypuszczenia. Kontrolka na urządzeniu tylko to potwierdziła.

Pułtuszczanin nie spodziewał się badania na zawartość alkoholu w organizmie i wyszedł z komendy. Skierował się w stronę zaparkowanego na placu pojazdu. Usiadł na miejscu pasażera. Ale po kilkunastu minutach wsiadł za kierownicę opla i odjechał. Zauważył to dyżurny, który chwilę wcześniej przeprowadzał z 27-latkiem rozmowę. Natychmiast przekazał informację patrolom.

Chwilę po tym, kilometr od komendy, został zatrzymany przez mundurowych i ponownie przebadany. Urządzenie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.


 

Źródło KPP Pułtusk
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments