Policjanci spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu na spotkaniu w szkole w Nowej Krępie. Tym razem odwiedzili nie uczniów, a rodziców.

 

17 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie odbyło się zainicjowane przez dyrekcję szkoły spotkanie policjantów z rodzicami uczniów placówki.

– Podczas prelekcji specjalista ds. profilaktyki społecznej i nieletnich kom. Paweł Rykowski, przybliżył rodzicom zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich oraz zasady odpowiedzialności, w świetle obowiązujących przepisów. Policjant rozmawiał z rodzicami o odpowiedzialność karnej nieletnich, skutkach jakie wyrządzają w organizmie i życiu dziecka narkotyki, dopalacze czy e-papierosy. Policjant omówił również zjawisko cyberprzemocy – informuje Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Funkcjonariusz apelował do dorosłych, aby zawsze interesowali się tym co robi dziecko w sieci.

– Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom jak ważną rolę pełnią w życiu swojego dziecka. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich pociecha zmaga się z jakimś problemem. Pomoc jaką mogą zaoferować dorośli młodemu człowiekowi jest niezwykle ważna aby nie pozostał on z tym problemem sam – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments