Policjanci odwiedzili uczniów przasnyskiej „Dwójki” i szkoły w Nowej Krępie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu w ramach akcji „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” uczestniczyli w spotkaniach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu i Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie.

 

– Głównym celem spotykań była edukacja uczniów związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ponadto poruszone zostały tematy dotyczące przepisów związanych z używaniem hulajnogi elektrycznej, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch – informuje mł.asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Podczas spotkań funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów.

 

– Mundurowi apelowali do uczniów o wyobraźnię i przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz zwracali uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych, zasady udzielania pierwszej pomocy a także udzielili informacji o konsekwencjach i sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments