Policjanci odebrali 43 psy z przytuliska dla zwierząt w sąsiednim powiecie. Z uwagi na trudne warunki bytowe

W związku z podejrzeniem niewłaściwej opieki nad zwierzętami, ostrołęccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójta gminy Lelis, fundacji zajmującej się ochroną zwierząt, a także lekarzem weterynarii podjęli interwencję w jednym z przytulisk dla zwierząt. Z uwagi na trudne warunki bytowe czworonogów wydana została decyzja administracyjna dotycząca interwencyjnego odebrania 43 psów.

 

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że przebywające w jednym z przytulisk dla zwierząt funkcjonującym na terenie powiatu ostrołęckiego (Gnaty, gmina Lelis) psy, nie mają właściwej opieki. Funkcjonariusze nawiązali ścisłą współpracę z powiatowym lekarzem weterynarii, wójtem gminy Lelis oraz fundacją zajmującą się ochroną zwierząt oraz ostrołęckim lekarzem weterynarii.

– Wczoraj rano służby weszły na teren przytuliska.  Podczas prowadzonych czynności ustalono, że część zwierząt było zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych. Psy nie miały także stałego dostępu do wody. Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów. Wydana została również decyzja administracyjna dotycząca odebrania zwierząt – informuje Tomasz Żerański, oficer prasowy z KMP w Ostrołęce.

 

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Na miejscu, w przytulisku w Gnatach, działało też Stowarzyszenie Podaj Łapkę Ochrona zwierząt z Terenu Powiatu Ostrołęckiego, które pomagało gminie przejąć psy.

– Wszystkie psy z przytuliska w Gnatach są odebrane interwencyjnie. Szukamy pilnie domów tymczasowych. Potrzebujemy wsparcia. Będziemy jutro wstawiać zdjęcia psów. Wiele z nich ma chip. Mogą okazać się właścicielskie. Dlatego udostępniajcie. Możliwe, że znajdziesz swojego psa – informuje stowarzyszenie na swoim facebookowym profilu.

Policjanci przypominają, że każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem, zapobiec popełnieniu przestępstwa oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie, jest dla Policji bardzo cenna.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edy
Edy
1 miesiąc temu

Proszę przyjrzeć się też temu nowemu stowarzyszeniu.
Psy jeszcze były w przytulisku a oni już zbiorka pieniążków.
Przykre to, chęć pomocy przez pryzmat pieniędzy.