Policjanci i funkcjonariusze SCS zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier i gotówkę

Policjantom i funkcjonariuszom Służby Celno – Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu w Warszawie udało się przechwycić pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych i ponad 11 tys. złotych w gotówce.

 

17 czerwca funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego przeprowadzali czynności w jednym z lokali na terenie Makowa Mazowieckiego.

– Ujawniono 5 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie 11 065 tys. zł. Znalezione urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego – wyjaśnia podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

W lokalu była obecna także 44-letnia kobieta. To właśnie ona udostępniała maszyny do gier wbrew obowiązującym przepisom.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu z kodeksu karnego skarbowego – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

– Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat – tłumaczy policjantka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swujaczek
Swujaczek
1 miesiąc temu

Już nie pójdę w sobote😭

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  Swujaczek

Likwidują karzą a i tak działają coś nie tak za mała kara

Syn Zenka
Syn Zenka
1 miesiąc temu
Reply to  Gosia

100 tyś zł za jeden automat do gry to mało?

K P K
K P K
29 dni temu
Reply to  Syn Zenka

To wyobraź sobie ile muszą na jednym automacie zarabiać, i ile ich mieć ogólnie żeby się opłacało. kara 100 tyś zł. jest bardzo wysoka. Ale dochody z tego procederu są jeszcze większe.