Policja zatrzymała do kontroli dwóch kierowców. Jeden nigdy nie miał prawa jazdy, drugi stracił dokument kilkanaście lat temu za jazdę po alkoholu

33 – latek i 74 – latek kierowali pojazdami nie mając do tego uprawnień. Teraz grozi im kara grzywny w wysokości do 30 tys. złotych.

 

We wtorek, 8 sierpnia policjanci z grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Chevrolet, który przekroczył dozwoloną prędkość.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 33 – letni mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Tego samego dnia został zatrzymany także kierowca samochodu osobowego marki Citroen.

– W tym przypadku okazało się, że 74 – latek stracił uprawnienia kilkanaście lat temu za jazdę po alkoholu. Obaj kierujący odpowiedzą teraz przed sądem – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że wprowadzony w styczniu 2022 roku taryfikator, zmienił wysokość grzywny za tego typu przewinienie.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie obowiązkowo jest orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
11 miesięcy temu

Więcej powinno być kontroli drogowych