Policja ujawniła uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono prawie 4 kilogramy marihuany

Blisko 4 kilogramy marihuany nie trafią na rynek dzięki akcji policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zlikwidowali również plantację konopi indyjskich, z których mogły powstać kolejne porcje marihuany. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy na terenie jednej z gmin pow. ciechanowskiego ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich.

– Policjanci ustalili, że właścicielem tej plantacji jest 31-latek mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne rośliny, które były w trakcie suszenia. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg ziela konopi indyjskich. Szacowana czarnorynkowa wartość narkotyków to około 196 tysięcy złotych – informuje Jolanta Bym, oficer prasowy KPP Ciechanów.

 

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o uprawę. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi ciechanowska komenda policji.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joachim
Joachim
1 rok temu

Zamiast zalegalizować i opodatkować, tym samym zlikwidować szarą strefę i zapewnić sobie wpływ kasy do państwa, lepiej uganiać się za młodzieżą kosztem podatnika i czasu policji…