Policja rozpoczyna kontrole autobusów przewożących dzieci. Można je zgłaszać samemu.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w powiecie przasnyskim podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Na terenie powiatu przasnyskiego potrzebę kontroli można zgłaszać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu lub telefonicznie u dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 29 756 72 10 (w godz. 600 – 2200), a punkty kontroli autobusów zostały zlokalizowane w n/w miejscach:

• zajezdnia autobusowa – Przasnysz ul. Leszno 1
• rejon starej bazy PKS – Przasnysz ul. Szosa Ciechanowska 4
• Bogate 11 – przystanek autobusowy w rejonie szkoły podstawowej

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.


Źródło KGP
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 lat temu

co może skontrolować policjant bez sprzętu i urządzeń do pomiaru – tylko dokumenty