Policja ostrzega przed fałszywymi „pracownikami spółdzielni”

Wraz ze zmianą pory roku i rozpoczęciem kolejnego okresu grzewczego coraz więcej osób zostaje wykorzystanych przez oszustów podających się pracowników spółdzielni.

 

W ciągu ostatnich dni do policji zgłosiło się kilka osób, które zakupiły czujniki gazu wraz z montażem za 200 zł. Mieszkańcy byli przekonani, że monterzy to pracownicy spółdzielni. Okazało się jednak, że ta nie miała z tym nic wspólnego.

– Montaż czujników gazu lub czadu w mieszkaniu, to istotna sprawa. Wykorzystują ten fakt niestety liczni naciągacze, którzy powołując się na spółdzielnię mieszkaniową, oferują urządzenie wraz z montażem. Jak się jednak okazuje, spółdzielnia mieszkaniowa z owymi monterami, nie ma nic wspólnego. Apelujemy zatem o rozwagę i sprawdzanie ofert. Wystarczy zadzwonić do spółdzielni i zweryfikować informację – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci ostrzegają przed metodą „na pracownika spółdzielni”.

– Posługują się nią złodzieje, których celem jest wejście do mieszkania pod pozorem naprawy lub montażu i dokonanie kradzieży. Warto zachować ostrożność i o każdej podejrzanej sytuacji, informować policję, dzwoniąc pod numer 112 – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments