Pokaz mody w przedszkolu nr 2 w Przasnyszu. Maluchy wystąpiły w strojach z recyklingu [FOTO]

Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu nie zasypia gruszek w popiele i zorganizowało dla maluchów kolejną atrakcję z elementami ekologicznej edukacji. Tym razem kreatywnością wykazali się rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

 

Ekopokaz mody był podsumowaniem tygodniowych działań przedszkola związanych z segregacją odpadów i recyklingiem. Zaprezentowane na wybiegu stroje wpisywały się modny nurt Zero Waste i były owocem twórczych pomysłów rodziców.

Przebrania powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet i folii spożywczej. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na wybiegu unikalne stroje. Wśród nich warto wymienić ekologiczny rycerski uniform, strój wieczorowo-wizytowy, balowy, bajkowy, przebranie smoka, Sindbada, przybysza z kosmosu i ośmiornicy.

 

Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Ekopokaz mody to nie tylko edukacja, ale także świetna zabawa!

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments