Pojemnik w kształcie serca stanął w 2. ORel Przasnysz.

29 stycznia na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu pojawił się pierwszy pojemnik w kształcie serca na plastikowe korki. W akcję szczególnie zaangażowani byli Łukasz i Agnieszka Mioduszewscy.

 

Inicjatorem akcji byli żołnierze Ośrodka, na czele z Dowódcą – płk dypl. Bogusławem Postkiem.

– Pierwszy raz zauważyłem taki pojemnik na terenie Miasta Przasnysza. Od razu poczyniłem starania, by podobny mógł stanąć również na terenie naszej jednostki. Temat ten omówiony został przy okazji jednej z akcji, w czasie której spełnialiśmy marzenie Łukasza Mioduszewskiego, w obecności jego mamy – pani Agnieszki. To ich pozytywne i prospołeczne nastawienie dało impuls do podjęcia kolejnego działania. Dzięki zabiegowi jakim jest pozyskanie tegoż serca, nie tylko możemy wpływać pozytywnie na kształtowanie postaw proekologicznych wśród żołnierzy i pracowników Ośrodka, ale przede wszystkim wesprzeć pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację osób z niepełnosprawnością ruchową. To dzięki m.in. takim zbiórkom udało się zakupić pierwszy specjalistyczny wózek do gry w koszykówkę oraz wesprzeć zakup sprzętów do rehabilitacji ruchowej. Upowszechnianie sportu i aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami jest zadaniem dającym wiele satysfakcji. Osobiście przez wiele lat zaangażowany byłem i zawsze chętnie wspierałem działalność sportową będąc m.in.: zawodnikiem, trenerem i następnie prezesem MKS Przasnysz, dlatego też poza oczywistymi wymienionymi wcześniej celami jest to  również doskonały sposób na uświadomienie naszym żołnierzom czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Pośrednio wpływa to również korzystnie na podniesienie poziomu odzysku surowców wtórnych w naszej jednostce. Pragnę zachęcić wszystkich Państwa do aktywności ruchowej, niech postawa takich ludzi jak Łukasz stanowi dla nas dodatkową motywację i uwrażliwia na losy innych osób, zwłaszcza tych, którzy od społeczeństwa mieliby prawo oczekiwać większego wsparcia – podsumował spotkanie Dowódca Ośrodka.

Również tego samego dnia w obecności pani Anny Głodkowskiej oraz Adrianny Sopęch odbyło się podsumowanie zbiórki zorganizowanej przez żołnierzy Ośrodka na leczenie Lenki Mazur.

 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments