Pojawiły się pierwsze mandaty za nieprzestrzeganie nowych przepisów MZ.

Mieszkaniec Mławy został dziś ukarany pięciusetzłotowym mandatem za naruszenie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku dotyczącego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się. Jak informuje Policja, ilość nakładanych kar w najbliższym czasie może jedynie wzrosnąć.

 

Rząd od kilkunastu dni wprowadza kolejne restrykcje mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od wczoraj możemy opuszczać domy tylko pojedynczo i musimy zachowywać odstęp dwóch metrów od innych pieszych. Osoby niepełnoletnie nie mogą same wychodzić na ulicę.

Osoby nieprzestrzegające tych zasad karane będą mandatem z art. 54 kw –  “Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

– Nie ma czasu na pobłażanie. Oczywiście osoby z siatkami zakupów, czy jadące do pracy nie mają się czego obawiać. Ale już sytuacja, gdy np. jesteśmy 20 km od miejsca zamieszkania, 50 km od miejsca pracy, a jeszcze to miejsce nie będzie na trasie przejazdu praca-dom, to te osoby muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami. Będziemy kierować wnioski o ukaranie do sądu – informuje rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

 


 

guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
1 rok temu

W przasnyszu ngminnie opuszczaja kwarantanne i nic z tym nie robią

piotr
piotr
1 rok temu
odpowiada  Edek

jak jesteś pewny to 112 albo posterunek

Mati
Mati
1 rok temu

Z tego co mi wiadomo osoby poniżej 18 roku życia nie mogą same wychodzić z domu. Najlepiej jeżeli w ogóle by nie wychodziły, a tu dzisiaj widzę przez okno jak sobie spacerują po 3-4 osoby w wieku 12-15 lat…

piotr
piotr
1 rok temu

A gdzie te 5000 zł?

Arek
Arek
1 rok temu
odpowiada  piotr

To sanepid nakłada, niezależnie od mandatu.

piotr
piotr
1 rok temu
odpowiada  Arek

Kara to kara dla głupich 500 zl to mało. Policja 5000 zł sanepid 30000 zł. A tam gdzie zgrupowanie osób to nakaz kwarantanny i każda z osób 5000 zł.

greg
greg
1 rok temu

Nie przyjmować tego mandatu.

jot
jot
1 rok temu
odpowiada  greg

Nie proś o pomoc w razie zakażenia , jesteś “mądry” sam się wyleczysz.Żenada

Jarek mlawa
Jarek mlawa
1 rok temu

Ludzie… Koronoświrus przybiera na sile im bliżej do wyborów. Mąż za żona 2m ma ulicy. Albo w autobusie połowa siedzi obok siebie reszta miejsc wolna. To już nie ma nic wspólnego z tym co głoszą. A po wybraniu Dudy będzie niema niema i nie będzie. Ale nas z mordę trzymają. Lepiej nie trzeba. Po wyborach też będzie wirus lecz niektórzy przejrzą na oczy

hwl
hwl
1 rok temu
odpowiada  Jarek mlawa

Jaki ten Duda cwany, namówił tyłu Włochów i Hiszpanów by umarli by on mógł mieć drugą kadencję. Szok!

lll
lll
1 rok temu
odpowiada  hwl

Nie, nie namówił ale wykorzystuje cwaniak wirusa do swoich celów. Dramat mieć takiego prezydenta.

Bogdan M.
Bogdan M.
1 rok temu

no i mamy beneficjentów epidemii. budżet i tak zarobi. jak nie z tej to tamtej strony. a jak pan policjant mi udowodni ze właśnie nie jade po zakupy albo skończyły mi się leki dla dziecka wymagającego stałej opieki? hę?

Malwina
Malwina
1 rok temu

vmedia mają zabawę podając coraz to bardziej “łamiące wiadomości”. dlaczego nikt nie powie że koronawirus jest narzędziem do wprowadzenia ograniczeń na nieznaną skalę i większego zadłużenia państwa? media nakręcają nas bo zmarł kolejny zarażony? bo miał 5 chorób, wiek oraz przy okazji tego wirusa. to ja wam powiem – prawie każdy go teraz ma ale u 99% ludzi ich układ odpornościowy go zwalczy jak każdy inny patogen. a media dalej karmią masy niemądrych obrazkami z Włoch, stosy zmarłych, ciężarówki (a nawet pewnie statki….) kiedy to z powodu zwykłej śmierci ze starości (jest taka?) UMIERA tam CO DZIEŃ kilka TYSIĘCY ludzi!… Czytaj więcej »

Marek
Marek
1 rok temu

Nie przyjmujcie mandatów rozporządzenie ministra jest niezgodne z konstytucją

Art 52
1. Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
4. Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju.
5. Osoba, której pochodzenie polskie zostało stwierdzone zgodnie z ustawą, może osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stałe.