Pojawił się pomysł zamontowania witaczy w gminie Krasne

Radni Gminy Krasne podczas ostatniej sesji dyskutowali na temat oznakowania i tablic informacyjnych znajdujących się na terenie gminy. Wiele z nich wymaga wymiany. Padł pomysł postawienia gminnych witaczy.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Krasne, radni omawiali sprawę oznakowania swoich miejscowości i wszelkich znaków informacyjnych. Jak się okazuje, wiele z nich powinno zostać wymienionych, ze względu na słaby stan techniczny i estetykę wyglądu.

Wójt gminy Krasne Michał Szczepański zwrócił uwagę na to, że owszem warto przejrzeć wszystkie znaki informacyjne na terenie gminy, ale warto również zwrócić uwagę na pomysł sołectwa Kierzki – Niesiobędy, które w poprzednich latach wymieniło wszystkie tablice korzystając ze środków Funduszu Sołeckiego.

 

– Warto w przypadku naszych funduszy sołeckich, aby pieniądze nie były rozdrabniane na jakieś dziwne rzeczy, a faktycznie zakupić to, co jest nam potrzebne – mówił Szczepański.

W trakcie rozmowy pomiędzy radnymi, a wójtem wybrzmiał drugi, bardzo ciekawy pomysł, by w związku z 650. rocznicą powstania Krasnego, która będzie miała miejsce w roku 2022, na głównych drogach dojazdowych stanęły witacze. Wójt zwrócił jednakże uwagę na to, że jest to także spory wydatek.

– To jest bardzo dobry pomysł, aby osoby przejeżdżające przez gminę zauważyły, że zmieniamy jednostkę samorządu terytorialnego, ale za tym idą pieniądze, więc musimy o tym pomyśleć – dodał.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments