Pogrzeb o. Władysława Zyśka w Przasnyszu. Uroczystość odbyła się w kościele pasjonistów

We wtorek, 2 kwietnia, w kościele pasjonistów w Przasnyszu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. o. Władysława Zyśka CP.

 

Mszy świętej przewodniczył Ks. Bp Mirosław Milewski. Kazanie pogrzebowe wygłosił o. Łukasz Andrzejewski CP, Przełożony Prowincjalny. „Wspominał o śp. o. Władysławie, że “swoim słowem potrafił docierać do serc, które pocieszał, wskazując na krzyż Chrystusa”. Pod koniec Mszy św. o. Wiesław Wiśniewski CP, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Przasnyszu, podzielił się swoim wspomnieniem o Zmarłym, wskazując na jego zaangażowanie w rozkrzewianie wiary i troskę o współbraci – informują Pasjoniści.

Doczesne szczątki śp. o. Władysława Zyśka CP spoczęły w krypcie w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu.

Władysław Józef Zyśk urodził się 2 listopada 1941 roku w Wachu, na terenie parafii Kadziło, w powiecie ostrołęckim. Większość życia zakonnego i kapłańskiego spędził we wspólnocie zakonnej w Przasnyszu, z wyjątkiem trzech lat w Łodzi (1984 – 1987). Pod koniec życia z powodu słabnącego zdrowia na kilka miesięcy jeszcze raz zamieszkał we wspólnocie w Łodzi, gdzie był otoczony opieką w infirmerii zakonnej. Odszedł w wieku 83 lat.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments