Podziękowali dyrektorowi Krzysztofowi Milewskiemu za lata pracy na rzecz ZSP Chorzele.

31 sierpnia zakończyła się kadencja dyrektora Krzysztofa Milewskiego w Zespole Szkół Powiatowych w Chorzelach. Z nowym rokiem szkolnym zastąpiła go Anna Kostrzewa. Dziś Krzysztofowi Milewskiemu za 5 lat współpracy podziękowała burmistrz Beata Szczepankowska.

– Jako Dyrektor byłem osobą wymagającą. Wymagałem najpierw od siebie, a potem od pracowników szkoły. Udało mi się zorganizować zespół ludzi pełnych inicjatywy i chętnych do pracy. Rada Pedagogiczna jest bardzo zintegrowana, lubi swoje towarzystwo i zależy jej na dobru szkoły.  – pisze w podsumowaniu Krzysztof Milewski.

Dzięki aktywnie prowadzonej akcji rekrutacyjnej corocznie tworzyliśmy 4 oddziały klas pierwszych na poziomie liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Dzięki temu ilość uczniów stopniowo wzrastała, osiągając w roku szkolnym 2018/2019 257 uczniów. W bieżącym roku szkolnym udało się zrekrutować po 4 oddziały klas pierwszych zarówno wśród absolwentów gimnazjów, jak i szkół podstawowych. W roku szkolnym 2019/2020 do ZSP uczęszczać będzie 16 oddziałów, a łącznia liczba uczniów przekroczy 330, mimo iż znajdujemy się w okresie niżu demograficznego. Wzrost renomy szkoły sprawił, że do Chorzel uczęszcza coraz więcej uczniów spoza powiatu przasnyskiego np. z Wielbarka i Janowa. Wszyscy nauczyciele mają pełne etaty i prawie wszyscy godziny nadliczbowe. Zespół Szkół Powiatowych w Chorzelach jest obecnie kojarzony przez mieszkańców miasta i gminy jako swój, do którego zawsze mogą przyjść, do którego posyłają swoje dzieci i w stosunku do którego mają wymagania odnośnie ich edukacji. Jest dla ogromnej większości absolwentów sąsiednich szkół podstawowych i gimnazjów pierwszą opcją wyboru szkoły średniej.

Jako Dyrektor wzorowo współpracowałem z organem prowadzącym i organem sprawującym nadzór pedagogiczny, otrzymując wielokrotnie nagrody starosty i najwyższą możliwą ocenę pracy dokonaną w 2018 r. przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Szkoła rozwinęła się i ma perspektywy na przyszłość, jednak od 1 września 2019 r. Dyrektorem już nie będę.

Kończąc swoją kadencję serdecznie dziękuję mojemu zastępcy p. Marlenie Chmielewskiej – Burczyńskiej, Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom administracji, obsługi i całej społeczności uczniowskiej za 5 lat wspólnej pracy, za życzliwość i pełne poparcie do ostatniego dnia sprawowania funkcji. Wszystkiego najlepszego życzę dla szkoły, uczniów i wszystkich pracowników. – dodał Krzysztof Milewski.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
4 lat temu

Jeden z najlepszych dyrektorów zmieniony na… bez komentarza

były rodzc
były rodzc
4 lat temu

Człowieku, odejdź z honorem i nie kompromitujące się