Podwyżki dla pracowników przasnyskiego „Medyka”

Większa stawka wynagrodzenia zasadniczego o 250 złotych i dwukrotnie wyższe dodatki motywacyjne dla pracowników Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z marszałkiem Adamem Struzikiem pozytywnie przychylił się do wniosku Zenona Szczepankowskiego, dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu dotyczącego podwyżki płac dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 1 września.

– Zwiększą się wynagrodzenia zasadnicze o 250 zł ponad stawki zapisane w Karcie Nauczyciela. Ponadto około dwukrotnie wzrosną dodatki motywacyjne. To będzie wyraźna poprawa sytuacji finansowej naszych nauczycieli i pracowników. Sejmik Mazowiecki i Zarząd Województwa rozumie jak bardzo inflacja pogorszyła sytuację materialną pracowników oświaty. W Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu pracują nauczyciele o bardzo wysokich kwalifikacjach i wielkim zaangażowaniu. Organ prowadzący rozumie, że satysfakcjonująca pensja jest skutecznym czynnikiem motywującym – informuje Zenon Szczepankowski.

Szkoła prowadzi obecnie nabór na dwa kierunki kształcenia. Od lutego ruszą zajęcia dla opiekunów medycznych i techników farmaceutycznych.

 

j.b.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments