Podwyżka również dla wójta gminy Krzynowłoga Mała

Radni gminy Krzynowłoga Mała zdecydowali o podniesieniu uposażenia wójta Jerzego Humięckiego. Podwyżkę wymusza ustawa przyjęta przez parlament.

 

Radni gminy Krzynowłoga Mała jako ostatni w powiecie zdecydowali o podniesieniu uposażenia wójta. Uchwałę przyjęli w czasie sesji, która odbyła się 29 grudnia. Należy tutaj dodać, że czas uchwalenia podwyżek nie ma znaczenia, gdyż te muszą i tak na mocy ustawy zostać wyrównane od 1 sierpnia.

Podwyżki wynagrodzeń wójtów, burmistrzów i prezydentów zostały narzucone po zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Radni decydują o ostatecznej wysokości podwyżki, ta musi się mieścić jednak w przewidzianych przez prawo „widełkach”.

 

Wynagrodzenie wójta gminy Krzynowłoga Mała po zmianach wyniesie:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 8 tys. 815 zł
  • dodatek funkcyjny – 2 tys. 720 zł
  • dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3 tys. 460,50 zł

Ponadto wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę w wysokości wynoszącej 5 proc. miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego przysługującego po 5 latach pracy, który wzrasta o 1 proc. za każdy dalszy rok pracy.

Radni podobnie jak w większości innych samorządów powiatu przasnyskiego podwyżkę uchwalili jednogłośnie.

 

ren

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Ja też dostaję podwyżki. Już przynajmniej cztery od połowy grudnia, a to jeszcze nie koniec 😪. Myślałem że Matołusz coś rzuci z Polskego Nieładu, ale tu duda. Nic nie skapnie..

bierzgo
bierzgo
12 dni temu

zedrą z Polaków z ostatnią koszulę. Niejakiemu Bolkowi nie udało się ,,puścić” Polaków w skarpetkach, więc zrobi to jego kompan od pijackiego stołu z Magdalenki

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu
Reply to  bierzgo

Od Bolka to się odpier*pl, bo to dzięki takim ludziom jak on możesz dziś siedzieć i pisać na co masz ochotę.

Tomisław
Tomisław
12 dni temu

no proszę, kult TW Bolka który z ekipą bajerantów rozsprzedał Polskę wiecznie żywy. Mareczku widać dobrze ci na tej sutej (by z może) sb eckiej emeryturze?… dla mojego pokolenia styropiany to zdrada.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu
Reply to  Tomisław

Rozumiem, że Twoi idole to Jarosław (ten, który trzynastego grudnia spał do południa) i prokurator Piotrowicz?

jano
jano
12 dni temu
Reply to  Tomisław

Radzę nie wchodzić w dyskusję z obrońcą Bolka, po komentarzach widać że to styropian, może być SB-ek albo donosiciel TW.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu
Reply to  jano

Ty lepiej swojej starej pilnuj, bo rano do roboty wychodzisz i chwilę później już gosc wpada w odwiedziny. Ten sam co kilka dni.

Slawek
Slawek
12 dni temu

Za co ta kasa chyba trzeba najpierw sie wykazać A radni za to że nic na swoich terenach nie robią też w ramach wzajemnego porozumienia też sobie podnieśli

Witek
Witek
12 dni temu
Reply to  Slawek

Właśnie ciekawe czy radni też sobie podnieśli gdy ich prosisz o żwir lub cokolwiek to mają jedną odpowiedź długi nie ma kasy

Wiola
Wiola
12 dni temu
Reply to  Witek

Czego zazdrościć dobrze że w końcu się starają jest nadmiar kasy Jest dla radnych to będzie I na podwyżki pensji I na szkołę drogi bo teraz to ciężko gdzie kolwiek dojechać

Tomisław
Tomisław
12 dni temu

„Podwyżkę wymusza ustawa przyjęta przez parlament.” haha WYMUSZA? podwyżkę! ciekawe czemu w tym kartonowym kraju to nie MIESZKAŃCY decydują o podwyżkach rady i wójta który przecież moze być słaby i zadłużyć gmine po uszy, robić zero inwestycji oraz odrolnić działki znajomkom…

Wiesia
Wiesia
12 dni temu
Reply to  Tomisław

Radnym to na pewno nie wymusza w Krasnym lub w Czernicach nic nie podnieśli

OSTRA
OSTRA
11 dni temu

CZYM SIĘ TEN WÓJT ZASŁUŻYŁ ŻE GO TAK CHOJNIE BEZRADNI RADNI OBDARZYLI🤔🤔🤔???