Podwyżka dla wójta gminy Czernice Borowe

W czasie dzisiejszej sesji radni gminy Czernice Borowe uchwalili podwyżkę dla wójta Wojciecha Brzezińskiego.

 

28 grudnia decyzję w sprawie wynagrodzenia wójta Wojciecha Brzezińskiego podjęli radni gminy Czernice Borowe. Uchwała zapadła przy pełnym poparciu radnych.

Na miesięczne wynagrodzenie wójta Wojciecha Brzezińskiego będzie się składać:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 8 700 zł
  • dodatek funkcyjny – 2 500 zł
  • dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3 360 zł

 

Wójtowi przysługuje również dodatek za wieloletnią pracę. Podane kwoty są kwotami brutto.

Podwyżki dla wójtów, burmistrzów, starostów i marszałków radni podejmują w związku z wejściem w życie ustawy, na mocy której wzrósł górny ustawowy pułap wynagrodzenia, które może być wypłacane włodarzowi samorządu. Górna granica takiego wynagrodzenia może wynieść nieco ponad 20 tys. zł brutto.

Zmiana ta wynika z podniesienia wysokości mnożnika o cztery punkty, co znacząco podnosi uposażenie. Wprowadzony został też dolny pułap, więc ostateczna kwota, jaką otrzyma włodarz, nie może być niższa niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk w przepisach wydanych przez Radę Ministrów. Co istotne wzrost ma nastąpić z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r.

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OSTRA
OSTRA
7 miesięcy temu

JEDNA Z NIEWIELU GMIN PACHNĄCA SOCJALIZMEM ALE WŁODARZ WYNAGRADZANY JAK NAJWYŻSZEJ KLASY FACHOWIEC…👎👎👎
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA „BEZRADNYCH RADNYCH” 👎👎👎
KADENCJA ZBLIŻA SIĘ KU KOŃCOWI I OBY CI OBECNI RADNI ZAKONCZYLIY SWOJĄ KARIERĘ NA TEJ KADENCJI……🤪👎👎

Aśko
Aśko
7 miesięcy temu
Reply to  OSTRA

Chyba Pisem bo zawsze mijają sie z prawdą

Mati
Mati
7 miesięcy temu
Reply to  Aśko

Od lat PSL rządzi. Także w temacie nie Jesteś I nie udało Ci się zabłysnąć

jano
jano
7 miesięcy temu

Ale przynajmniej nie pojechał po bandzie z podwyżką na maksa jak w Przasnyszu. Po tych podwyżkach możemy poznać chciwość na publiczne pieniądze.

Aśko
Aśko
7 miesięcy temu

Mam nadzieje ze społeczeństwo gminy Czernice Bor , przeciera już oczy , jakiego wójta i radnych wybrali. .Pycha idzie przed upadkiem , teraz kolej na podatki ostro w górę , kto wie ile teraz będzie zarabiał wójt , podali ale nie zsumowali , przeciętny Kowalski nie będzie wiedział

Mati
Mati
7 miesięcy temu
Reply to  Aśko

Radnych wybrali? Jeden radny sam podpisy na siebie zbierał bo nikt nie chce już radnym być w tej gminie.Za dużo długów ma A potem powiedział że on radnym wsi nie jest tylko w gminie.To po co w tej wsi zbierał na siebie podpisy pytam?Mógł zbierać w Czerniach albo w Grudusku ha ha.Radnymi powinni być ludzie młodzi a nie ledwo chodzący na emeryturach.Chyba już chcą żywot zakończyć w tej gminie byle nikogo nie dopuścić.

Aśko
Aśko
7 miesięcy temu

Moim zdaniem na radnych i wójta należy nasłać kontrole i to od początku tej kadencji

barubar
barubar
7 miesięcy temu

w prywatnej firmie są podwyżki za dobrą pracę, wkład wlasny, za podnoszenie kwalifikacji… a w samorządzie? zadłużamy ile wlewie a potem podwyżka i to taka z 80% bo przecież jest inflacja i musi starczyć na kawior….

pamięć i odwaga
pamięć i odwaga
7 miesięcy temu

Przede wszystkim w wyborach na wójta w 2023 roku trzeba zagłosować na kandydata nie związanego żadnymi zależnościami z dotychczasowym, a więc nie może to być żaden dotychczasowy radny czy kooperant. Inaczej nowy wójt wcale nie będzie nowym, nie zarządzi audytu, a tym samym nikt już nie sprawdzi wydatków gminy.

Konowal
Konowal
7 miesięcy temu

W Przasnyszu mial byc audyt i co? Kogos ukarali? Coś znaleźli?

Aśko
Aśko
7 miesięcy temu

Według potrzeb, to bierze tyle ile potrzebuje , 17000 to dużo b dużo, teraz kolej na przewodniczących , radnych i urzędników , zobaczymy ile sobie podniosą a za wszystko , chłop zapłaci . Po parafii krąży chłopak z puszką i butelką wody, chyba niemowa bo nic nie mówi ,tylko kasę zbiera do puszki może ktoś go zna i wie na co zbiera.