Podświetlane parasole, huśtawki, hamaki oraz figurki aniołków stanęły w ciechanowskim parku [FOTO]

W położonym między ul. Armii Krajowej, Harcerską i Św. Floriana parku miasto Ciechanów zamontowało nowe elementy małej architektury, które urozmaicają przestrzeń. Zainstalowano kolorowe, podświetlone konstrukcje, które porosną pnącza oczyszczające powietrze i zdobiące zagospodarowany teren. W przyszłości powstanie to zbiornik retencjonujący wodę deszczową.

 

Ciechanów wykonał kolejne prace, których celem jest uatrakcyjnienie parku. Zainstalowano 3 podświetlane, żebrowane konstrukcje w formie parasoli o wysokości 3 metrów i średnicy 3,5 metra, na których pną się rośliny.

– Wzmacniamy atrakcyjność przestrzeni publicznej, aby zachęcić wszystkich do aktywności i przebywania na świeżym powietrzu. W Parku Miejskim Jeziorko pojawiły się ławko-huśtawki, wysokie i podświetlane konstrukcje dla zieleni, sześć rzeźb dzieci-aniołków autorstwa znanego artysty Marka Sułka. Kończony jest również montaż hamaków – poinformował prezydent Krzysztof Kosiński.

Park Miejski Jeziorko tworzy ponad 35 tys. roślin. Poza walorami rekreacyjnymi teren ten pełni też istotne funkcje ekologiczne w mieście. Stworzony w 2019 r. park jest terenem wypoczynku i zabaw dla wielu ciechanowian. Dzieci chętnie korzystają z alejek, wykorzystując je do jazdy na hulajnogach i rolkach. Często pojawiają się w nim także przedszkolaki, które korzystają z terenu do zabaw i edukacji. Chętni do mniej dynamicznego wypoczynku mogą spacerować i korzystać ze słońca opalając się na ławkoleżakach lub relaksować się na ławeczkach – jest ich blisko 50. W ubiegłym roku park wzbogaciły też domki dla owadów, które stanęły pośrodku kwietnej łąki, zdobiącej teren i dającej schronienie wielu owadom.

Na tym jednak nie koniec planów, bowiem w przyszłości w parku pojawi się niewielki zbiornik retencjonujący wodę.

– Pracujemy nad ogarnięciem dalszej części tego miejsca, czyli samego jeziorka. Wstępny plan zakłada, że powstanie tam mały zbiornik retencyjny, do którego będzie odprowadzana deszczówka z okolicznych ulic. To zamierzenie dalekosiężne, uzależnione od wodno-środowiskowych uwarunkowań, skomplikowanych przepisów oraz wielu odrębnych instytucji, ale – jak wiecie – wyzwań się nie boimy – zaznaczył prezydent.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ens
Ens
2 lat temu

Wszystko spoko, ale te niebieskie „aniołki” to jakaś tragiczna tandeta

Moje imię 44
Moje imię 44
2 lat temu

Czekam kiedy powstaną ławeczki w kolorze pederastym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Moje imię 44

Wielu historyków pisze, że Mickiewicz był gejem…

siup
siup
2 lat temu

Oj , żeby tych kiczowatych krasnoludków nie przenieśli do Przasnysza 🙂

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  siup

Kiczowate rowerokwietniki wystarczą 😀

p-sz
p-sz
2 lat temu

już się tam przeprowadzam,ha ha.Kolejna rzecz powstaje w Ciechanowie a czy tam też piszą o Przasnyszu?

Hhjj
Hhjj
2 lat temu

Żenada Ciechanów ciekawe ile kady za to wybulilu

Piotr
Piotr
2 lat temu

Dobrze niech stawiają i tak to NIE za zawsze pieniądze tylko moje!!!nie podoba się to nie przychodź tam siedzie plebsie Ciechanowski, wy bydlaki.