Podsumowano ćwiczenia „Jesień – 2022” na terenie powiatu przasnyskiego

Od 17 do 18 listopada na terenie powiatu przasnyskiego trwały ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Jesień – 2022”.

 

Głównym celem ćwiczeń  było „osiągnięcie wyższej gotowości obronnej oraz zrealizowanie przedsięwzięć, które wynikają z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zagrożenia i w czasie wojny”.

– W ćwiczeniach wzięły udział organy jednostek samorządu terytorialnego powiatu przasnyskiego, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, powiatowe służby, inspekcje oraz jednostki organizacyjne powiatu. Zgodnie z zatwierdzonym planem przebiegu ćwiczeń testowano systemy łączności i obiegu informacji poprzez rozwinięcie systemu stałych dyżurów w powiecie jako elementu Stanowiska Kierowania. We współdziałaniu z WCR w Ostrołęce została przeprowadzona akcja kurierska w ramach mobilizacyjnego uzupełniania Sił Zbrojnych. Na terenie każdej z gmin, aplikacyjnie uruchomiono dystrybucję preparatów jodowych. Ponadto uruchomiono system ostrzegania i alarmowania w powiecie poprzez włączenie syren alarmowych – informuje Powiat Przasnyski.

 

W piątek, 18 listopada zorganizowano konferencję podsumowującą ćwiczenia. Stwierdzono, że założony cel został osiągnięty, a tego typu działania są dobrym doświadczeniem, przydatnym w realnych sytuacjach.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
10 miesięcy temu

Jakie ładne widoki z okien 😍

Jach
Jach
10 miesięcy temu

Dobrze, że czuwa Wojciech U. Możemy być bezpieczni:D

Mario
Mario
10 miesięcy temu
Reply to  Jach

Buuuuchaaaaaachaaaa, ale niech będzie:)