Podsumowanie majowego weekendu na drogach Mazowsza

Zakończył się długi majowy weekendu. Na drogach garnizonu mazowieckiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i trzeźwość,  od środy 29 maja na drogach w garnizonie mazowieckim doszło do 40 wypadków, w których zginęło 8 osób,  a rannych zostało 70.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w czwartek (30 maja) nad ranem na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Dreglin (pow. ciechanowski). W zderzeniu dwóch aut zginęło pięć osób, a trzy zostały ranne.

Wypadek miał miejsce przed godz. 8 w m. Dreglin (gm. Glinojeck). Na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn, zderzyły się dwa samochody osobowe: toyota avensis i fiat albea. Samochodem toyota podróżowało trzy osoby. W wyniku doznanych obrażeń zmarła pasażerka (54 lata) pojazdu. Kierowca (53 lata) oraz pasażer (14 lat) auta zostali przewiezieni do szpitala. Fiatem jechało pięć osób. Cztery z nich zginęło na miejscu (9,13,32,42 lata). Kierującego (34 lata) pojazdem przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy wykonują oględziny miejsca wypadku i prokuratorzy, którzy wyjaśniają przyczyny wypadku.

Wczoraj (2 czerwca) w miejscowości Luszewo, 21-letni motocyklista w nieustalonych okolicznościach zjechał z jezdni na pobocze po czym uderzył w przydrożne drzewo, wyniku odniesionych obrażeń w trakcie reanimacji motocyklista zmarł.

W środę (29 maja)  o godz.16 w miejscowości Nagodów (pow. gostyniński) kierujący samochodem lublin z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów (25 lat) poniósł śmierć na miejscu. Pozostali pasażerowie (25, 37, 38, 41, 46, 50 lat) z licznymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Płocku i Włocławku.

Również w środę przed godz.21 w Mszczonowie (pow. żyrardowski) kierujący samochodem ciężarowym daf (32 lata) nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo samochodem fiat scudo. W wyniku zderzenia na miejscu poniósł śmierć pasażer fiata (19 lat), natomiast dwóch innych pasażerów (18 i 18 lat) z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Żyrardowie. Decyzją prokuratora kierującego samochodem ciężarowym (ob. Białorusi) zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

podinsp. Leszek Goździewski/RJ/RS

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments