Podsumowanie I etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Przasnyska placówka KRUS PT we wtorek, 12 kwietnia podsumowała I etap XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy ”. Najlepsze prace konkursowe, zostały wysłane do etapu wojewódzkiego.

 

Jego celem było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań, związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym.

Głównym organizatorem Konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS Warszawa.

W komisji konkursowej zasiadał Grzegorz Lewandowski, kierownik PT KRUS Przasnysz, Małgorzata Krawczyk, starszy specjalista ds. prewencji, Krzysztof Gadomski, instruktor ds. artystycznych z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu i Magdalena Kowalewska, kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

 

Prace uczestników wykonano różną techniką. W wyborze najlepszych brano pod uwagę zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność i pomysłowość, a także walory estetyczne pracy i samodzielne jej wykonanie przez autora.

– Pod ocenę komisji poddanych zostało 88 prac, które wpłynęły z 10 szkół z terenu działania Placówki Terenowej w Przasnyszu. Z gminy Chorzele do konkursu zgłosiły się 4 szkoły, które przekazały 11 prac, z gminy Jednorożec 3 szkoły – 45 prac, z gminy Krzynowłoga Mała 3 szkoły, 13 prac i z gminy Przasnysz 3 szkoły 19 prac – informuje  PT KRUS Przasnysz.

Wyniki konkursu:

I grupa – klasy 0-3 (40 prac)

  • I miejsce – Antonina Czaplicka uczennica kl. 2a Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • II miejsce – Kacper Knebel uczeń kl. 3 Szkoła Podstawowa Żelazna Rządowa- Parciaki, gmina Jednorożec
  • III miejsce – Lena Baranowska uczennica kl. 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej, gmina Chorzele

Wyróżnienia:

  • Mikołaj Knebel uczeń kl. III Szkoła Podstawowa Żelazna Rządowa Parciaki,
  • Zuzanna Kobylińska kl. 1 Szkoły Podstawowej w Jednorożcu,
  • Wiktoria Pac uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

 

II grupa – klasy 4-8 (48 prac)

  • I miejsce – Joanna Sebastiańska uczennica kl. 7 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gmina Przasnysz
  • II miejsce – Adam Bobiński uczeń kl. 4 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, gmina Krzynowłoga Mała
  • III miejsce – Katarzyna Sebastiańska uczennica kl. 5 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gmina Przasnysz

Wyróżnienia:

  • Bartosz Przybylski uczeń kl. 8, Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie
  • Krzysztof Chodkowski uczeń kl.7 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej
  • Jacek Pszczółkowski uczeń kl.7 Szkoły Podstawowej w Jednorożcu

 

Prace laureatów pierwszych miejsc z obu kategorii wiekowych zostały przesłane do oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments