Podsumowanie działań „ZNICZ 2014” I „BEZPIECZNY PO ZMROKU”

Od piątku (31.10.br) do poniedziałku (03.11.br)  przasnyscy policjanci  prowadzili akcje pn. „ZNICZ 2014” I „BEZPIECZNY PO ZMROKU”. Podczas akcji nie doszło do wypadku drogowego, odnotowano 5 niegroźnych kolizji drogowych i zatrzymano  nietrzeźwego rowerzystę, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Akcje „ZNICZ 2014” i „BEZPIECZNY PO ZMROKU” realizowane były na terenie powiatu  przasnyskiego od 31 października do 03 listopada br.  Policjanci  przasnyskiej drogówki podczas zwiększonego ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w rejonach cmentarzy  dbali o nasze bezpieczeństwo. Za pomocą urządzenia alco-blow  w kilka sekund mogli sprawdzić  czy kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu. Dokonali  151 takich sprawdzeń i zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie  na ul. Słowackiego w Przasnyszu kierował rowerem. Podczas akcji, nałożyli 45 mandatów karnych, głównie kierującym za przekroczenie prędkości, przechodzenie w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe oświetlenie pojazdów.Ponadto na  dwóch kierujących  sporządzili wnioski do sądu. Podczas świątecznego weekendu odnotowano także 5 kolizji drogowych, których główną  przyczyną było nieprawidłowe wykonywanie manewru omijania i cofania.

Przypominamy, policyjne akcje na terenie naszego powiatu przeprowadzane są cyklicznie i mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi  poprzez eliminację nietrzeźwych kierujących.

E.Ś

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments