PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB” NA TERENIE POWIATU PRZASNYSKIEGO

W poniedziałek ( 26 czerwca br.) przasnyscy policjanci brali udział w Działaniach ” TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB” w trakcie tych działań sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, taksówkami i innymi pojazdami.

Działania „Trzeźwość w przewozie osób” mają  na celu ujawnianie nietrzeźwych  kierujących a w szczególności kierujących  pojazdami komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego, a także nauki jazdy. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. W trakcie działań policjanci na terenie powiatu przasnyskiego przebadali 195 kierujących  w tym 9 kierujących autobusami i busami. Ponadto  sprawdzali  kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments