Podróżnik Robert Gondek odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu

15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu gościła Roberta Gondka – podróżnika, fotografa i miłośnika Afryki. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Robert Gondek to podróżnik i fotograf, który odwiedził 20 afrykańskich krajów, zdobył 56 szczytów.

– Na spotkanie z dziećmi pan Robert Gondek przygotował ciekawą prezentację o najwyższych afrykańskich górach, swoich wędrówkach, przyrodzie oraz o ludziach, których poznał w trakcie wyprawy. Opowiadał o gorylach górskich i szympansach. Przedstawił też afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, bawołów, zebr i  hipopotamów – relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Robert Gondek ilustrował swoje opowieści pięknymi zdjęciami afrykańskiej przyrody, które pokazały uczestnikom jak piękna i różnorodna jest przyroda Afryki.

 

Dzieci wraz z rodzicami z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści gościa, zadawały pytania, a także dzieliły się swoją wiedzą. Po spotkaniu można było kupić album fotograficzny poświęcony Afryce oraz fotografie  opatrzone autografami pana Roberta.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments