Podróżnik Andrzej Ciuba odwiedził przasnyską bibliotekę

Andrzej Ciuba, były przasnyski listonosz, znany ze swojej pasji do podróżowania odwiedził dzieci uczęszczające na wakacyjne zajęcia do biblioteki.

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu, w filii nr 1 trwają „Wakacje z biblioteką”. W poniedziałek, 21 sierpnia dzieci uczęszczające na zajęcia odwiedził Andrzej Ciuba, były przasnyski listonosz, znany ze swojej pasji do podróżowania.

– Na początku dzieci wysłuchały utworów muzycznych pochodzących z Afryki. Następnie nasz gość opowiadał o dalekich podróżach, przygotowaniach do podróży, sposobach podróżowania oraz o ciekawych przygodach – relacjonuje biblioteka.

Podróżnik przyniósł wiele pamiątek, które przywiózł ze swoich wypraw. Wśród nich był „zaklinacz deszczu”, figurki zwierząt, piasek z Sahary, a także ręcznie wykonane ozdoby.

 

– Każdy uczestnik spotkania miał możliwość nauki posługiwania się pałeczkami. Na zakończenie każde dziecko mogło zabrać ze sobą do domu kilka fotografii z autografem podróżnika. Dziękujemy Panu Andrzejowi Ciubie za ciekawe opowieści i miło spędzony wspólnie czas – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

Skromny człowiek z ogromną wiedzą…Przasnysz cieszy się, że mamy mieszkańca z taką piękna pasją…

ANDRZEJ CIUBA
ANDRZEJ CIUBA
25 dni temu
Reply to  przasnyszanka

Dziękuję za życzliwość.Czesław Niemen miał rację śpiewając,że ludzi dobrej woli jest więcej.I tym ludziom jestem bardzo wdzięczny!Dziękuję organizatorom spotkań za możliwość dzielenia się tym bezcennym skarbem spotkań z innymi kulturami i światem przyrody.Świat jest tak piękny i bogaty i o tym mówię dzieciom,które są bardzo otwarte i zdolne do zachwytu.Talmud pisze,że oddech dzieci idących do szkoły podtrzymuje świat.Jestem tego pewien!Pozdrawiam.

Alka
Alka
1 miesiąc temu

Panie Andrzeju, cudowny z Pana człowiek, może zaszczepi Pan w tych młodych otwarcie na pasję i miłość do ludzi, oby takich jak Pan było więcej, Brawa, Dziękujemy!

ANDRZEJ CIUBA
ANDRZEJ CIUBA
25 dni temu
Reply to  Alka

Na spotkaniach staram się przekazać miłość do ludzi różnych ras i koloru skóry,miłość do zwierząt, które są naszymi braćmi na tej planecie.Takie wypowiedzi zachęcają mnie do dzielenia się tym,co otrzymałem z łaskawości losu.Dziękuję!

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Andrzejku życzę dużo zdrowia i miłych dalszych podroży.To był nieoceniony pracownik Poczty polskiej.Pozdrawiam serdecznie.

ANDRZEJ CIUBA
ANDRZEJ CIUBA
25 dni temu
Reply to  Anna

Aniusia!Dziękuję za dobre słowa!Gdyby POCZTA POLSKA potrafiła mnie tak docenić jak Ty!Ale dzięki niej i społeczeństwu mogłem realizować swoje marzenia i pasję poznawania świata.Nie było łatwo,ale niczego nie żałuję i dzielę się tym co mam z radością i oby jak najdłużej.Dzieci są wdzięcznymi słuchaczami!Pozdrawiam gorąco po hindusku:NAMASTE!tzn.widzę w tobie Boga ,lub”mój duch łączy się z Twoim duchem.To pozdrowienie wysyłam do wszystkich ludzi dobrej woli.NAMASTE!