Podróż zakończył na drzewie. Ciężko ranny 37-latek, prowadził auto pod wpływem alkoholu

Trwają czynności policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ciężko ranny został 37 – letni mężczyzna. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jak się okazało, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. W momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

 

Do wypadku doszło w czwartek na drodze relacji Krzywonoś – Garlino (okolice Gruduska). Służby ratunkowe powiadomili przypadkowi świadkowie, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy.

– Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący oplem, 37 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, na łuku drogi w kompleksie leśnym, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo a następnie zjechał do rowu. Kierowca doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony  do szpitala w Mławie. Jak ustalono w szpitalu, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

 

Policja przypomina, że nietrzeźwy kierowca na drodze to poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego ale także dla samego kierującego. Dlatego warto reagować, by zapobiec takim zdarzeniom. Zasadą powinno być zero tolerancji dla osób, które po wypiciu alkoholu decydują się na kierowanie samochodem. Zwrócenie uwagi – „piłeś, nie kierujesz”, zabranie kluczyków –  nie jest łatwe, szczególnie gdy dotyczy członka rodziny. Jednak to od naszej reakcji zależy bezpieczeństwo.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kkk
kkk
6 miesięcy temu

i co teraz te auto mu zabiorą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
Reply to  kkk

😅

Krzysztof
Krzysztof
5 miesięcy temu
Reply to  kkk

Ta ustawa wchodzi w życie bodajże dopiero z początkiem lutego 2023r.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

A dlaczego nikt nie powie głośno, że taki pijak powinien zapłacić za swoje leczenie? Dlaczego nie ma kasy na leczenie chorych dzieci, a musi być lasa na leczenie pijaka bez prawa jazdy.

Lucy
Lucy
5 miesięcy temu

Bardzo dobra uwaga, ci co wsiadaja do auta w stanie nietrzezwym nie powinni dostac zadnej taryfy ulgowej, darmowego leczenia ciekawe ile bylo by wtedy smialkow pijanych za fajera.