Podróż w czasie… kolejką wąskotorową już w najbliższą sobotę

Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza zapraszają w niezwykłą podróż w czasie kolejką wąskotorową.

 

28 sierpnia (sobota) odbędzie się piknik historyczny w Chojnowie pt. „Drogi do wolności”. W programie zaplanowano podróż w czasie kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie dioram zlokalizowanych na trasie przejazdu. Rekonstruktorzy w dynamiczny sposób zaprezentują wydarzenia historyczne z okresu walk o niepodległość. Dodatkowo zaplanowano koncert, zwiedzanie wystaw, gastronomię, pamiątki.

 

Przejazd koleją organizowany jest na trasie Chojnowo – Czernice Borowe. Nie jest to zwyczajna podróż. W kolejce rekonstruktorzy będą opowiadać ciekawe anegdoty i historie związane z historią regionu. Będzie to okazja do wypoczynku, ale i niezwykła lekcja historii oraz patriotyzmu.

Organizatorzy informują, że na trasie przejazdu kolejki przewidziane są efekty pirotechniczne. Biorąc udział akceptuje się ten fakt.

 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rosłoń
Rosłoń
29 dni temu

Podróż torem i taborem bez dopuszczeń, po zgniłych podkładach, zmieniającym się rozstawie szyn co kawałek, bez hamulców. Czyli chodzi zapewne o podróż na tamten świat.

Marian
Marian
28 dni temu
odpowiada  Rosłoń

Przy prędkości 15km/h. Jeszcze donieś na policję

Celahu
Celahu
28 dni temu
odpowiada  Marian

Takimi sprawami zajmuje się UTK a nie policja. Na kolei katastrofę można zrobić i przy 5km/h wystarczy wykolejenie i jeśli grząski grunt lub nasyp – wywrócenie wagonu reszty łatwo się domyślić.

To straszne
To straszne
24 dni temu
odpowiada  Marian

Trzeba być idiotą aby sądzić, że jest to samozwańcza jazda bez trzymanki. No, ale co poniektórych nikt nie nauczy myślenia – trudno.