Podpisano umowy na remont ul. Bukowej w Przasnyszu i remizy OSP w Małowidzu

Przebudowa dróg w Przasnyszu i remont strażnicy OSP w Małowidzu to inwestycje, które powstaną przy udziale środków z budżetu Mazowsza. Władze województwa na ten cel zarezerwowały ponad 8,5 mln zł w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W środę, 2 listopada umowy z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

 

Jak podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wpływ tych inwestycji na poprawę życia w regionie jest nie do przecenienia.

– To nasza odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy żyją i pracują w różnych rejonach Mazowsza. Każda z tych inwestycji, bez względu na to czy dotyczy budowy drogi czy nowej placówki oświatowej, stwarza nowe możliwości. Daje szansę na zdobywanie wiedzy, aktywizację zawodową, ale też zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Przebudowa i remont budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Małowidzu

Gmina Jednorożec zainwestuje ponad 445 tys. zł z budżetu Mazowsza w przebudowę strażnicy OSP w Małowidzu. To budynek wybudowany pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, nieocieplony, z przestarzałymi instalacjami, wymagający generalnego remontu. Wsparcie umożliwi kompleksową termomodernizację, remont i przebudowę remizy wraz z zapewnieniem dostępu osobom z niepełnosprawnościami. Prace budowlane obejmą m.in.: roboty murarskie, tynkowanie, malowanie, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wykonane zostanie ogrzewanie gazowe budynku. Ponadto ściany zewnętrzne, fundamentowe i strop zostaną docieplone. Planowana jest również wymiana drzwi zewnętrznych, konstrukcji dachowej i pokrycia dachowego. Teren wokół strażnicy zostanie wyłożony kostką brukową, a schody zewnętrzne będą przebudowane.

Na realizację tej inwestycji czekają zarówno strażacy, jak i mieszkańcy Małowidza. Wyremontowany budynek będzie bowiem nie tylko siedzibą ochotników, ale też miejscem służącym integracji społecznej, kulturalnej i sportowej. Koszt inwestycji: 743 000,00 zł, kwota dotacji: 445 800,00 zł.

 

Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego trafiło też do Przasnysza. Władze miasta w odpowiedzi na prośby mieszkańców osiedla Orlika zainwestują w poprawę bezpieczeństwa. W ramach projektu planowana jest kompleksowa przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, czyli wymiana słupów, linii kablowej, układów pomiarowych oraz montaż nowoczesnych opraw wykonanych w technologii LED. Dzięki modernizacji oświetlenia i zastosowaniu wysokiej efektywności nowoczesnych rozwiązań zmniejszy się nie tylko zużycie energii elektrycznej, ale też zredukowana zostanie emisja CO2 oraz związków siarki, azotu i pyłów do atmosfery. Poza tym wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy Bukowej wraz ze zjazdami do istniejących garaży. W efekcie usprawniony będzie ruch pojazdów do obiektów użyteczności publicznej oraz ruch pomiędzy osiedlami. Odpowiednie ukształtowanie drogi przyczyni się również do ograniczania negatywnego oddziaływania pojazdów na środowisko przez zapewnienie bardziej płynnego przejazdu. Takie podejście zaowocuje ograniczeniem emisji spalin do atmosfery.

Koszt inwestycji: 650 000,00 zł, kwota dotacji: 390 000,00 zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments