Podpalacz wpadł w ręce policji. Właściciel spalonego budynku gospodarczego wycenił straty na 100 tys. zł

Policjanci z komisariatu w Myszyńcu ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego. Wartość strat w wyniku pożaru właściciel ocenił na kwotę 100 tysięcy złotych. Podejrzany o przestępstwo 24 – latek już usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

28 sierpnia policjanci zostali powiadomieni o pożarze budynku gospodarczego na terenie gm. Czarnia.

– Do pożaru miało dojść około godziny 1:30. Właściciel budynku oszacował wartość strat na kwotę około 100 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do pożaru mogło dojść w wyniku podpalenia, dlatego w sprawę włączyli się mundurowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu – informuje kom. Tomasz Żerański.

Funkcjonariusze wykonywali czynności procesowe i operacyjne, które pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów mężczyzny podejrzewanego o podpalenie.

– W miniony piątek został zatrzymany 24 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia. Niebawem będzie on odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik KMP Ostrołęka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments