Podopieczni SOSW w Przasnyszu odwiedzili Starostwo Powiatowe

W czwartek, 13 czerwca uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu w ramach programu edukacyjno – wychowawczego „Mój krok w  Przyszłość” wybrali się do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

– Zostaliśmy przyjęci przez pana Pawła Mostowego, Starostę Przasnyskiego, który opowiedział nam o początkach powiatu, pracy urzędu oraz różnych instytucji, które działają na terenie powiatu – wyjaśnia ośrodek.

Starosta przedstawił gościom najważniejsze informacje na temat administracji publicznej.

– Podkreślił rolę samorządu w życiu społeczności lokalnej oraz przedstawił konkretne przykłady działań podejmowanych przez starostwo w celu poprawy jakości życia mieszkańców. Dowiedzieliśmy się, że urząd jest bardzo dobrze przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych – dodają.

Podczas wizyty w urzędzie uczniowie mieli szansę z bliska zobaczyć pracę urzędników, a także zapoznać się z zadaniami, jakie wykonują.

– Spotkanie okazało się bardzo pouczające i inspirujące. Poznaliśmy lepiej strukturę i działania samorządu oraz zrozumieliśmy, jakie możliwości rozwoju otwierają się przed nami w przyszłości – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments