Podopieczni ŚDS Przasnysz wzięli udział w XXIII Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Przywieźli medale i dyplomy

XXIII Mławska Olimpiada Sportu Osób Niepełnosprawnych odbyła się 12 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Głównym organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Promyk” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Mławie.

 

W rywalizacji sportowej wzięli udział zawodnicy z całego regionu. Uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych oraz treningu motorycznym, który składał się z kilku konkurencji: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do celu, tor przeszkód, bieg wahadłowy i strzał na bramkę.

Każdy zawodnik biorący udział w olimpiadzie otrzymał medal za uczestnictwo, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach zdobyli puchary. Impreza została zorganizowana dzięki dotacji z resortu sportu z Funduszu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych.

W Olimpiadzie uczestniczyli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Przasnysza. „Wydarzenie przyniosło dużo emocji” – podsumowali.

Środowiskowy Dom Samopomocy reprezentowali: Jarosław i Jarosław  – rzut piłką lekarską na odległość, Maria i Kamil rzut piłeczkami do obręczy, Edyta – rzut piłką do kręgli, Jarosław i Jarosław – toczenie piłki, Kamil i Edyta strzał na bramkę, Edyta – nakładanie kółek na stojak, Daniel – skok w dal z miejsca na odległość i tor przeszkód, Edyta, Daniel, Jarosław i Jarosław –  sztafeta wahadłowa 4×30 m.

– Nasza reprezentacja przywiozła medale i dyplomy – przekazuje ŚDS.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments