Podopieczni przasnyskiego DPS wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej odwiedzili Sejm i Senat RP

W środę, 22 maja podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z mieszkańcami Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu  na zaproszenie senatora Krzysztofa Bieńkowskiego odwiedzili Sejm oraz Senat.

 

Senator oprowadzał swoich gości po budynku Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a także starał się im przybliżyć historię parlamentu.

– Informował w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa, zapoznał z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów, odpowiadał na pytania w sprawach, które budzą szczególne zainteresowanie – relacjonuje warsztat.

Podczas wizyty, przasnyszanie spotkali się także z marszałek Małgorzatą Kidawa-Błońską. Była to okazja do pochwalenia się rękodziełami wykonywanymi w pracowniach warsztatu.

– Jedną pracę, herb Senatu wyszywaną około 6 miesięcy przez Marysię Jarema, mogliśmy wspólnie z senatorem Krzysztofem Bieńkowskim przekazać na ręce pani Marszałek. Wierzymy, że znajdzie się w Senacie godne miejsce dla tego rękodzieła – dodaje Marcin Sachmaciński.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments